Priemyselné brány pre firmy

priemyselné brány

Priemyselné brány sú artiklom, ktorý je nadmerne zaťažovaný. Neustále otváranie a zatváranie vystavuje všetky z komponentov nadmernej záťaži. Aby sme si predišli zbytočným starostiam, je dobré vyberať vráta popredných tuzemských výrobcov. Tí okrem inštalácie poskytujú servis aj distribúciu náhradných dielov. V tomto článku sa zameriame na druhy a komponenty priemyselných brán.

Rovnako ako garážových brán je tých priemyselných veľa. Ono v podstate prvýkrát boli tie priemyselné a následne sa od nich inšpirovala aj tá garážové. Výber brány je v istom zmysle aj "nezávideniahodná" situácia, pretože výber je veľký. Existujú však 3 najpoužívanejšie varianty:

Rolovacie brány

Tieto brány sú naozaj pevné a takmer nezničiteľná. Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou vďaka minimálnemu počtu komponentov. V závislosti na preferenciách zákazníka možno vyberať rôzne varianty plášťov alebo vybavenia. Funkčnosť rolovacích brán je založená na princípe tzv. Ťažných pružín a hodí sa pre logistické centrá.

Sekčné brány

Táto brána volíme vo chvíli, keď potrebujeme ušetriť miesto. Konštrukcia je inštalovaná pod strop, tým sa ušetrí požadovaný priestor. Vďaka týmto vlastnostiam je nainštalujete takmer kdekoľvek, vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou, jednoduchým mechanizmom a tiež údržbou. Špecialitou týchto brán je možnosť integrácie dverí bez vysokého prahu alebo celoplošné presklenie. Často sú vráta vybavené otváracími dverami pre priechod osôb.

Rýchloběžné brány

Tieto brány sú špeciálne, ale vo vysokorýchlostných prevádzkach sa stávajú nevyhnutnou súčasťou a istým štandardom. Ich prednosťou je zlepšenie klímy, výrazné úspory energií alebo odolnosť voči nárazom.

priemyselné brány

Pohon vrát

Vráta je možné ovládať "růčo" alebo elektricky. Veľmi často sa využíva druhej možnosti. Moderné vráta sú štandardne vybavené elektrickým pohonom, ovládaným tlačidlami či špeciálnymi spínačmi. Diaľkový pohon nie je príliš odporúčaný. Pohon je vlastne elektromotor s riadiacou jednotkou, ktorá sa stará o jazdu brán. Oproti tým garážovým nie je štandardom inštalácia bezpečnostných snímačov.

Ďalšie prvky vrát

  • semafor
    bezpečnostné radar
    bezpečnostný bránový zámok
    bránový spínač
    bránový záložný zdroj (UPS)
Joomla SEF URLs by Artio

Jaká abraziva se používají na pískování?

abraziva na pískování

Zajímají vás různé informace v oblasti zpracovatelského průmyslu? Slyšeli jste již někdy o pískování? Tento článek přibližuje, proč je pískování a jeho kvalita velmi důležitá, jak probíhá, jaká abraziva na pískování existují a jaké zajímavé informace se kolem nich točí.

Čítať ďalej...

Co vám usnadní letní dětské oslavy.

 prodej kornoutů na zmrzlinu

Připravujete dětskou oslavu narozenin v létě? To nejspíše plánujete mít v zásobě dost zmrzliny a děsíte se, kde všude po ní zbydou fleky. Nebojte se, s našimi typy na to, jak správně organizovat dětskou upatlanou párty to půjde lépe. Na konci článku se dozvíte, kde se nachází prodej kornoutů na zmrzlinu, ultimátní vychytávky na párty pro děti.

Čítať ďalej...

Víte, jak probíhá řez vodním paprskem?

řez vodním papskem

Moderní způsob dělby materiálu, tedy řez vodním paprskem, je velmi rychlé, ekonomické a ekologické řešení v průmyslu dělení materiálu. Tento článek popisuje způsob fungování řezby vodním paprskem, jaké výhody představuje a proč byste se o něj měli zajímat.

Čítať ďalej...

Kde všude můžete využít dutinkový polykarbonát.

dutinkový polykarbonát

Máme pro vás článek plný informací a nápadů o tom, kde se dá využít dutinkový polykarbonát. Tyto nápady jsou nejvíce spjaté s rodinnými domy, ale hodí se pro každého, kdo si chce rozšířit obzory o stavebních materiálech.

Čítať ďalej...

Aký je rozdiel medzi chladenie osobných a priemyselných miestností?

klimatizácia do bytu

Aktuálne panujú naozaj tropické teploty. V kanceláriách a domoch sa to rieši klimatizáciou ale čo také priemyselné haly? Vysoká teplota uberá sily ako zamestnancom, tak i strojom, ktoré sa ľahko prehrejú a vypnú. Kde získate najlacnejsie klimatizacie do bytu a kde klimatizáciu do priemyselných hál?

Čítať ďalej...

Nápady na vylepšenie bytu v období karantény

Čaj, Pohár, Zbytek, Klid, Odpoledne, Nápoj, Džbánek

Dochádza vám knihy na čítanie a trpezlivosť robiť tie isté domáce práce? Potrebujete premýšľať nad niečím iným než Corona vírusom? Máme pre vás nápady na potrebné veci, ktoré budete potrebovať vždy, ale obzvlášť v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať ďalej...

Na čo idú kuny a ako na ich likvidáciu

Kuny sa rady udomácňujú cez chladné mesiace v našich obydliach, kde majú teplo, bezpečie a veľa priestoru. Bohužiaľ sú kuny nie moc slušným hosťom a budete radi, keď sa ich konečne nadobro zbavíte. Čo sú schopné na pôde urobiť za paseku a ako sa kun zbaviť?

Čítať ďalej...

Montážne plošiny českého výrobcu

 vysokozdvižné plošiny

Zháňate plošinu pre prácu vo výškach? Ak áno, venujte tomuto článku pár minút a pozorne si ho prečítajte, určite nebudete ľutovať. Spomenieme si totiž ako postupovať pri výbere vysokozdvižné plošiny a zameriame sa na jednotlivé druhy, konkrétne potom na montážnu plošinu.

Čítať ďalej...

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4