Kondenzačné plynové kotly: Ako vybrať ten správny kotol?

plynové kotly

Ak premýšľate, aký zdroj vykurovania zvoliť do novostavby či zrekonštruovaného rodinného domu, dostanú sa vám do hľadáčika bezpochyby plynové kotly alebo tepelné čerpadlá. Súčasný trh je vskutku rozmanitý a ponúka pestrú škálu modelov. Hoci sa od plynových kotlov pred niekoľkými rokmi upúšťalo kvôli ich neúčinnosti, v posledných niekoľkých rokoch oslavujú návrat, pretože výrobcovia sa zamerali na vysokú účinnosť.

Plynové kotly sa vyznačujú vysokou účinnosťou, ako sme už spomenuli vyššie, cenovou dostupnosťou a dlhou životnosťou. Výrobcovia uvádzajú, že životnosť kvalitného kotla sa pohybuje okolo 15 až 20 rokov. Výhodou je, že oproti kotlom na pelety nemusíte riešiť, kde kúpiť a uskladniť kurivo. Zase na druhú stranu, plynové kotly majú vyššie prevádzkové náklady oproti vykurovaniu drevom a vyžadujú pravidelný servis.

Aký plynový kotol zvoliť do domácnosti?

Ak sa rozhodnete pre plynový kotol, postaví sa pred vás otázka, aký typ zvoliť. Existujú totiž klasické a kondenzačné verzie. Vo väčšine prípadov sa odporúča druhá zmienená varianta, pretože kondenzačné plynové kotly vám dokážu ušetriť nemalé peniaze. Dôvodom úspor je, že kondenzačné plynové kotly majú vyššiu účinnosť, pretože dokážu zužitkovať aj vodnú paru v spalinách. Kým klasické plynové kotly odvádzajú túto páru spoločne so spalinami von cez komín.

Joomla SEF URLs by Artio

Jaká abraziva se používají na pískování?

abraziva na pískování

Zajímají vás různé informace v oblasti zpracovatelského průmyslu? Slyšeli jste již někdy o pískování? Tento článek přibližuje, proč je pískování a jeho kvalita velmi důležitá, jak probíhá, jaká abraziva na pískování existují a jaké zajímavé informace se kolem nich točí.

Čítať ďalej...

Co vám usnadní letní dětské oslavy.

 prodej kornoutů na zmrzlinu

Připravujete dětskou oslavu narozenin v létě? To nejspíše plánujete mít v zásobě dost zmrzliny a děsíte se, kde všude po ní zbydou fleky. Nebojte se, s našimi typy na to, jak správně organizovat dětskou upatlanou párty to půjde lépe. Na konci článku se dozvíte, kde se nachází prodej kornoutů na zmrzlinu, ultimátní vychytávky na párty pro děti.

Čítať ďalej...

Víte, jak probíhá řez vodním paprskem?

řez vodním papskem

Moderní způsob dělby materiálu, tedy řez vodním paprskem, je velmi rychlé, ekonomické a ekologické řešení v průmyslu dělení materiálu. Tento článek popisuje způsob fungování řezby vodním paprskem, jaké výhody představuje a proč byste se o něj měli zajímat.

Čítať ďalej...

Kde všude můžete využít dutinkový polykarbonát.

dutinkový polykarbonát

Máme pro vás článek plný informací a nápadů o tom, kde se dá využít dutinkový polykarbonát. Tyto nápady jsou nejvíce spjaté s rodinnými domy, ale hodí se pro každého, kdo si chce rozšířit obzory o stavebních materiálech.

Čítať ďalej...

Aký je rozdiel medzi chladenie osobných a priemyselných miestností?

klimatizácia do bytu

Aktuálne panujú naozaj tropické teploty. V kanceláriách a domoch sa to rieši klimatizáciou ale čo také priemyselné haly? Vysoká teplota uberá sily ako zamestnancom, tak i strojom, ktoré sa ľahko prehrejú a vypnú. Kde získate najlacnejsie klimatizacie do bytu a kde klimatizáciu do priemyselných hál?

Čítať ďalej...

Nápady na vylepšenie bytu v období karantény

Čaj, Pohár, Zbytek, Klid, Odpoledne, Nápoj, Džbánek

Dochádza vám knihy na čítanie a trpezlivosť robiť tie isté domáce práce? Potrebujete premýšľať nad niečím iným než Corona vírusom? Máme pre vás nápady na potrebné veci, ktoré budete potrebovať vždy, ale obzvlášť v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať ďalej...

Na čo idú kuny a ako na ich likvidáciu

Kuny sa rady udomácňujú cez chladné mesiace v našich obydliach, kde majú teplo, bezpečie a veľa priestoru. Bohužiaľ sú kuny nie moc slušným hosťom a budete radi, keď sa ich konečne nadobro zbavíte. Čo sú schopné na pôde urobiť za paseku a ako sa kun zbaviť?

Čítať ďalej...

Montážne plošiny českého výrobcu

 vysokozdvižné plošiny

Zháňate plošinu pre prácu vo výškach? Ak áno, venujte tomuto článku pár minút a pozorne si ho prečítajte, určite nebudete ľutovať. Spomenieme si totiž ako postupovať pri výbere vysokozdvižné plošiny a zameriame sa na jednotlivé druhy, konkrétne potom na montážnu plošinu.

Čítať ďalej...

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4