Víte, jak probíhá řez vodním paprskem?

řez vodním papskem

Moderní způsob dělby materiálu, tedy řez vodním paprskem, je velmi rychlé, ekonomické a ekologické řešení v průmyslu dělení materiálu. Tento článek popisuje způsob fungování řezby vodním paprskem, jaké výhody představuje a proč byste se o něj měli zajímat.

Fungování a vlastnosti pro řez vodním paprskem

Celý systém řezu vodním paprskem má několik částí. První, možná nejdůležitější, je vysokotlaká nádoba, ve které se nachází voda a hlavně abrazivo. Tento abrazivní materiál je spolu s vodou vytlačován skrze tlakovou hadici a pistoli.
Pro výběr abraziva je důležité identifikovat tvrdost a pevnost řezaného materiálu. Některé materiály je možné řezat pouhým vodním paprskem pod tlakem, ovšem se stoupající se tvrdostí materiálu, se zvyšuje potřeba pro tvrdý abrazivní materiál.

Absolutní plusy řezu vodním paprskem

Studený řez vodním paprskem vůbec nenarušuje na fyzikální úrovni materiál. Také velmi tenký řezný paprsek omezuje ztrátu materiálu při řezbě, jak k tomu dochází u jiných způsobů dělby.
Jednou z nejlepších vlastností řezu vodním paprskem je jeho ekologická výhoda. Nejen, že se tento proces považuje za nízkoenergetický, využívá velmi málo elektrické energie, ale také vody. Protože se voda v procesu zachytává a znovu používá, stejně jako použité abrazivo. Recyklace abraziva dává výhodu v nižších provozních nákladech na materiály.
Tento způsob dělby také neprodukuje prach, ani dým a nehrozí tedy ohrožení pracovníka, ani okolní kolemjdoucí.

Joomla SEF URLs by Artio

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4