Jaká abraziva se používají na pískování?

abraziva na pískování

Zajímají vás různé informace v oblasti zpracovatelského průmyslu? Slyšeli jste již někdy o pískování? Tento článek přibližuje, proč je pískování a jeho kvalita velmi důležitá, jak probíhá, jaká abraziva na pískování existují a jaké zajímavé informace se kolem nich točí.

Proč se tomu říká pískování?

Pískování, nebo také tryskání, dostalo svůj název právě díky abrazivu, které se k této aktivitě používají. Abrazivo se pod vysokým tlakem spolu se vzduchem rozprašuje na daný materiál a tím se odstraňuje silná vrstva špíny, staré barvy, rzi, nebo drobných nerovností povrchu.
Tímto způsobem se opracovávají různé druhy materiálů, od plastů po ocelové konstrukce, abraziva pod vysokým tlakem připravují materiály na další povrchovou úpravu.

Jak to funguje?

Ve vysokotlaké nádobě se nachází abrazivo, které poté při práci je hnané tlakem vysokotlakou hadicí a vyústěním uniká ven a je aplikováno na materiál. Celý tento proces probíhá v chráněném prostředí, ať už tryskacím boxu, nebo tryskací kabině, a to z důvodu omezení špinění okolního prostředí. Jak si dovedete představit, písek pod tlakem, který se odráží od pevného materiálu, který obrušuje vytváří na pracovišti dým, který se dostává snadno všude. V tomto boxu, nebo kabině musí mít pracovník dobře chráněné dýchací cesty a oděv. Mimo to musí být na pracovišti zajištěné větrání a filtrace vzduchu a to uvnitř, i zvenku kabiny.

Jaká abraziva se používají

Částice materiálu o velikosti písku jsou vybírány podle tvrdosti obrušovaného povrchu. Mezi nejčastější abraziva patří:

  • skleněné kuličky
  • keramické kuličky
  • korund
  • granát
  • olivín
  • ocelová drť a kuličky
Joomla SEF URLs by Artio

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4