Rýchlobežné brány zvýši hospodárnosť

Priemyselné brány

Dokáže si predstaviť priemyselnú halu bez priemyselných brán? Asi ťažko. Vráta plní niekoľko funkcií, od ochrany majetku, pred ochranu pred vstupom nepovolaných osôb alebo ako izolácia. Priemyselné brány sú konštruované do ťažkých podmienok a pre nepretržitú prevádzku, preto je nutné dobre vybrať. Článok slúži ako sprievodca výberom brán do priemyslu. Venovať sa budeme rýchlootáčkovým rolovacím bránam.

Výber priemyselných brán


Rovnako ako u výbere čohokoľvek iného, ​​začneme u stanovenie nárokov a požiadaviek, ktoré od brán čakáme. Ak tento krok preskočíme, nebudeme schopní výrobcovia presne definovať vráta, ktorá požadujeme. Ďalším krokom je zohľadnenie týchto aspektov a porovnania s technickými a konštrukčnými možnosťami jednotlivých druhov brán na trhu.

Ak máme vybrané, väčšia časť máme už za sebou! V tejto chvíli zostáva doladiť čiastkové častí ako:

- Vzhľad brány (materiál, farba),
- Pohon vrát,
- Tesnenie.
- Rozmer a otváranie brán

Tento parameter patrí k veľmi dôležitým, pretože určuje, ako a kde sa budú vráta otvárať, vyklápať alebo rolovať. Vyberáme z niekoľkých druhov, najmä zdvižné, výklopné, sekčné, rolovacie, dvojkrídlové alebo posuvné. Ďalším kritériom je rozmer, s ktorým je spätý tiež typ pohonu. Hneď do pred avizujú skutočnosť, že malá vráta otvárať "ručne" možno, u veľkých je to takmer nemožné. Pri automatickom pohonu je súčasťou balenia diaľkový ovládač alebo bezpečnostná funkcia prerušenia chodu pri vniknutí prekážky do dráhy brán.

Cena vrát


Ak vám na cene nezáleží, tak je pre vás tento odsek bezpredmetný. Pre väčšinu ostatných je ale kritérium ceny dôležité, pretože sa od neho odvíja napríklad druh pohonu alebo dekoru. Cena garážových brán sa pohybuje okolo niekoľkých desiatok tisíc, takže je to investícia, ktorú treba premyslieť. Podozrivo lacné ponuky odporučím ignorovať, pretože sú také vráta ochudobnená o kvalitnú tesnením, pohon alebo nespĺňajú normy kvality ISO 9000.

Druhy brán


Konečne sa dostávame k podstate tohto článku, teda jednotlivým druhom garážových brán. Výber je naozaj široký a človek prvýkrát nevie, aký druh zvoliť. Vyberať môžete z:

- Výklopných,
- Rolovacích,
- Sekčných,
- Posuvných,
- Dvojkrídlových brán s pohonom,
- Atypických.


Nakoniec spomeniem špecifický druh, teda rýchlobežné rolovacie brány, ktorá sa používajú tam, kde je čas drahý. Nájsť ich môžete v potravinárskom priemysle alebo supermarketek, kde oddeľujú sklad od predajne. Vyznačujú sa ľahkou konštrukciou a rýchlym chodom, kedy sa navinú priebehu niekoľkých málo sekúnd.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Jaká abraziva se používají na pískování?

abraziva na pískování

Zajímají vás různé informace v oblasti zpracovatelského průmyslu? Slyšeli jste již někdy o pískování? Tento článek přibližuje, proč je pískování a jeho kvalita velmi důležitá, jak probíhá, jaká abraziva na pískování existují a jaké zajímavé informace se kolem nich točí.

Čítať ďalej...

Co vám usnadní letní dětské oslavy.

 prodej kornoutů na zmrzlinu

Připravujete dětskou oslavu narozenin v létě? To nejspíše plánujete mít v zásobě dost zmrzliny a děsíte se, kde všude po ní zbydou fleky. Nebojte se, s našimi typy na to, jak správně organizovat dětskou upatlanou párty to půjde lépe. Na konci článku se dozvíte, kde se nachází prodej kornoutů na zmrzlinu, ultimátní vychytávky na párty pro děti.

Čítať ďalej...

Víte, jak probíhá řez vodním paprskem?

řez vodním papskem

Moderní způsob dělby materiálu, tedy řez vodním paprskem, je velmi rychlé, ekonomické a ekologické řešení v průmyslu dělení materiálu. Tento článek popisuje způsob fungování řezby vodním paprskem, jaké výhody představuje a proč byste se o něj měli zajímat.

Čítať ďalej...

Kde všude můžete využít dutinkový polykarbonát.

dutinkový polykarbonát

Máme pro vás článek plný informací a nápadů o tom, kde se dá využít dutinkový polykarbonát. Tyto nápady jsou nejvíce spjaté s rodinnými domy, ale hodí se pro každého, kdo si chce rozšířit obzory o stavebních materiálech.

Čítať ďalej...

Aký je rozdiel medzi chladenie osobných a priemyselných miestností?

klimatizácia do bytu

Aktuálne panujú naozaj tropické teploty. V kanceláriách a domoch sa to rieši klimatizáciou ale čo také priemyselné haly? Vysoká teplota uberá sily ako zamestnancom, tak i strojom, ktoré sa ľahko prehrejú a vypnú. Kde získate najlacnejsie klimatizacie do bytu a kde klimatizáciu do priemyselných hál?

Čítať ďalej...

Nápady na vylepšenie bytu v období karantény

Čaj, Pohár, Zbytek, Klid, Odpoledne, Nápoj, Džbánek

Dochádza vám knihy na čítanie a trpezlivosť robiť tie isté domáce práce? Potrebujete premýšľať nad niečím iným než Corona vírusom? Máme pre vás nápady na potrebné veci, ktoré budete potrebovať vždy, ale obzvlášť v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať ďalej...

Na čo idú kuny a ako na ich likvidáciu

Kuny sa rady udomácňujú cez chladné mesiace v našich obydliach, kde majú teplo, bezpečie a veľa priestoru. Bohužiaľ sú kuny nie moc slušným hosťom a budete radi, keď sa ich konečne nadobro zbavíte. Čo sú schopné na pôde urobiť za paseku a ako sa kun zbaviť?

Čítať ďalej...

Montážne plošiny českého výrobcu

 vysokozdvižné plošiny

Zháňate plošinu pre prácu vo výškach? Ak áno, venujte tomuto článku pár minút a pozorne si ho prečítajte, určite nebudete ľutovať. Spomenieme si totiž ako postupovať pri výbere vysokozdvižné plošiny a zameriame sa na jednotlivé druhy, konkrétne potom na montážnu plošinu.

Čítať ďalej...

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4