Plošina ako prívesný vozík

plošina na predaj

"Hej, tam na fasáde vymeň výbojku, nesvieti", asi tak sa vo firmách zadávajú zdanlivo jednoduché úlohy. Veľakrát si však nadriadený neuvedomuje fakt, že aj výška 2 m, môže zamestnancovi pri nedodržaní určitých pokynov a pomôcok spôsobiť pád. Pomôžeme vám zistiť, čo všetko obnáša plošiny skôr, ako začnete hľadať "plošina na predaj"

Čo je to práca vo výškach?


Týmto súhrnným pojmom sa označuje všetka práca, ktorú pracovníci vykonávajú v akejkoľvek výške. Takým medzníkom je výška 1,5 m, ktorá zamestnávateľom určuje povinnosť svojich zamestnancov chrániť proti pádu. Podrobné informácie, týkajúce sa ochrany zamestnancov sú uvedené v nariadení vlády č. 362/2005 Zb. O bližších požiadavkách na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci na pracoviskách s nebezpečenstvom pádu z výšky alebo do hĺbky.

Ak je osoba pracujúca na rebríku chodidlami vo výške nad 5 m, musí byť bezodkladne istená proti pádu, napríklad prostredníctvom OOPP. V prípade, že sa používajú polohovacie prostriedky je povolené, aby kotviace bod bol na rebríku, ale za predpokladu, že bude riadne zabezpečená jeho stabilita a jeho nosnosť tomu bude zodpovedať.

Hydraulické zdvíhacie plošiny


Pracovná plošina je zdvíhacie zariadenie vybavené pracovným miestom pre obsluhu v podobe koša alebo plochy obklopené zábradlím. Toto zariadenie je prispôsobené na to, aby pracovníkovi umožňuje prácu vo výške na miestach inak nedostupných. Väčšina plošín umožňuje pohyb nielen do výšky ale v kruhu danom dosahom ramena. Plošina môže byť vybavená zdrojom elektriny pre používanie ručného elektrického náradia.

Väčšinou sa tieto plošiny montujú k strojom, nájdeme však aj vyhotovenie v podobe plošiny za auto. Medzi výhody patrí to, že šachta môže byť ako ľahká konštrukcia a nemusí byť spojená s plošinou. Pri rovnakej využiteľné ploche plošiny, má táto varianta menšiu zastavanú plochu. Tak ako všetko, má toto riešenie aj nevýhodu a to priehlbina, ktorá býva pri porovnaní so stranovým závesom väčší.

Joomla SEF URLs by Artio

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4