Polykarbonátové dosky sa používajú na zastrešenie pergoly

polykarbonátové dosky

V stavebnom priemysle nachádzajú polykarbonátové dosky vskutku široké uplatnenie, ale stále častejšie sa používajú aj na záhradách. Slúžia predovšetkým na zastrešenie pergol a zimných záhrad. V priemyselnej oblasti sú vhodné na zastrešenie športovísk a rôznych objektov. Polykarbonátové dosky sú cenovo dostupné a vysoko odolné. Ďalšie predné vlastnosti, kvôli ktorým sa dostali do popredia, sú dobré izolačné vlastnosti a perfektná priepustnosť svetla.

Kto by nepoznal polykarbonátové dosky. Jedná sa o termoplast, ktorý sa spracováva vstrekovaním či lisovaním za tepla. Potom, čo sú polykarbonátové dosky vyrobené, sa ešte ďalej ošetrujú, aby získali lepšie vlastnosti. Trebárs sa nanáša špeciálna UV vrstva, aby cez dosky neprenikalo nebezpečné UV žiarenie.

Rozdiely medzi plexisklom a polykarbonátom

Veľmi často sa stretnete s tým, že vám niekto bude tvrdiť, že plexisklo a polykarbonát je to isté, pritom sa jedná o dva úplne odlišné materiály. Polykarbonátové dosky sú húževnaté, majú vyššiu odolnosť voči mechanickému zaťaženiu a sú takmer nerozbitné. U polykarbonátu je ale nevyhnutné počítať s tým, že materiál nie je stabilný proti pôsobeniu slnečného žiarenia, a tak sa ošetruje ešte vrstvou pre UV ochranu. Druhý materiál, teda plexisklo je krehkejšie, často nezvládne veľkú záťaž. Ak by ste plexisklo preťažili, roztriešti sa ako sklo, čo asi patrí medzi jeho nedostatky. Zase na druhú stranu, nepožaduje vrstvu pre ochranu pred UV žiarením.

Výhody polykarbonátových dosiek

Polykarbonátové dosky sa pýšia hneď niekoľkými prednosťami, ktoré zaručene oceníte. Pravdepodobne vás tiež presvedčí k ich nákupu, ak ešte váhate. Polykarbonát ako taký sa v stavebníctve používa už pomerne dlhú dobu, a to predovšetkým vďaka týmto výhodám:

  • odolnosť voči rozbitiu
  • jednoduchá a rýchla montáž
  • nízka hmotnosť
  • bezúdržbovosť
  • perfektné tepelnoizolačné vlastnosti
  • dobrá priepustnosť svetla
  • dlhá životnosť

polykarbonátové dosky

Joomla SEF URLs by Artio

Jaká abraziva se používají na pískování?

abraziva na pískování

Zajímají vás různé informace v oblasti zpracovatelského průmyslu? Slyšeli jste již někdy o pískování? Tento článek přibližuje, proč je pískování a jeho kvalita velmi důležitá, jak probíhá, jaká abraziva na pískování existují a jaké zajímavé informace se kolem nich točí.

Čítať ďalej...

Co vám usnadní letní dětské oslavy.

 prodej kornoutů na zmrzlinu

Připravujete dětskou oslavu narozenin v létě? To nejspíše plánujete mít v zásobě dost zmrzliny a děsíte se, kde všude po ní zbydou fleky. Nebojte se, s našimi typy na to, jak správně organizovat dětskou upatlanou párty to půjde lépe. Na konci článku se dozvíte, kde se nachází prodej kornoutů na zmrzlinu, ultimátní vychytávky na párty pro děti.

Čítať ďalej...

Víte, jak probíhá řez vodním paprskem?

řez vodním papskem

Moderní způsob dělby materiálu, tedy řez vodním paprskem, je velmi rychlé, ekonomické a ekologické řešení v průmyslu dělení materiálu. Tento článek popisuje způsob fungování řezby vodním paprskem, jaké výhody představuje a proč byste se o něj měli zajímat.

Čítať ďalej...

Kde všude můžete využít dutinkový polykarbonát.

dutinkový polykarbonát

Máme pro vás článek plný informací a nápadů o tom, kde se dá využít dutinkový polykarbonát. Tyto nápady jsou nejvíce spjaté s rodinnými domy, ale hodí se pro každého, kdo si chce rozšířit obzory o stavebních materiálech.

Čítať ďalej...

Aký je rozdiel medzi chladenie osobných a priemyselných miestností?

klimatizácia do bytu

Aktuálne panujú naozaj tropické teploty. V kanceláriách a domoch sa to rieši klimatizáciou ale čo také priemyselné haly? Vysoká teplota uberá sily ako zamestnancom, tak i strojom, ktoré sa ľahko prehrejú a vypnú. Kde získate najlacnejsie klimatizacie do bytu a kde klimatizáciu do priemyselných hál?

Čítať ďalej...

Nápady na vylepšenie bytu v období karantény

Čaj, Pohár, Zbytek, Klid, Odpoledne, Nápoj, Džbánek

Dochádza vám knihy na čítanie a trpezlivosť robiť tie isté domáce práce? Potrebujete premýšľať nad niečím iným než Corona vírusom? Máme pre vás nápady na potrebné veci, ktoré budete potrebovať vždy, ale obzvlášť v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať ďalej...

Na čo idú kuny a ako na ich likvidáciu

Kuny sa rady udomácňujú cez chladné mesiace v našich obydliach, kde majú teplo, bezpečie a veľa priestoru. Bohužiaľ sú kuny nie moc slušným hosťom a budete radi, keď sa ich konečne nadobro zbavíte. Čo sú schopné na pôde urobiť za paseku a ako sa kun zbaviť?

Čítať ďalej...

Montážne plošiny českého výrobcu

 vysokozdvižné plošiny

Zháňate plošinu pre prácu vo výškach? Ak áno, venujte tomuto článku pár minút a pozorne si ho prečítajte, určite nebudete ľutovať. Spomenieme si totiž ako postupovať pri výbere vysokozdvižné plošiny a zameriame sa na jednotlivé druhy, konkrétne potom na montážnu plošinu.

Čítať ďalej...

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4