Připravujete se na penzi? Připravte se na předání firmy.

předání firmy

Ať už se jedná o změnu zaměstnání, nebo odchod do důchodu, předání firmy je proces, který se nedá uspěchat. Má kolem sebe spoustu otázek a proto jsme pro vás připravili pár základních tipů, jak situaci zvládnout v co největší pohodě.

Štěstí přeje informovaným


Pokud jste teprve ve fázi, kdy si s myšlenkou předání pohráváte, je ideální čas na to shromažďovat co nejvíce informací o samotném procesu, ale také osobních zkušenostech jedinců a rad odborníků z širokého okolí. Každý se do tohoto procesu pouští jinou rychlostí a jediné, co je spojuje, je složitá byrokracie a zákony.


Nebojte se poradce


Otevřete se myšlence spolupráce s poradenskou společností. Mnohonásobné zkušenosti pomohou vyřešit každý problém, nehledě na to, jak je specifický. Navíc mít někoho, kdo zná legislativu v oboru skrz naskrz je vždy příjemné.


Osobní příprava na změnu


Pokud předáváte firmu v rámci rodiny, je vhodné se delší dobu věnovat představám, které jednotlivé strany o procesu mají. Je možné, že budete chtít předat pouze část své pravomoci a budete tedy požadovat respekt při rozhodování ve firmě.
Může se ovšem stát, že předáváte celou firmu a zároveň někomu z vedení. Jaké to má výhody? Jedinec je již velmi dobře obeznámen s chodem firmy a bude mít ucelenou představu o tom, kam by měla budoucnost společnosti pokračovat.


Dejte si na tento proces čas


Obzvláště v této době je třeba uvažovat nejdříve o svém zdraví a osobním štěstí, proto si dejte dostatek času tuto velkou životní událost vstřebat a zvyknout si na nový životní režim.

Joomla SEF URLs by Artio

Kontakt na redakciu

Pokiaľ máte záujem u nás publikovať článok, ozvite sa na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4